نگهداری لوازم آرایش و مراقبت صحیح از آن‌ها

نگهداری لوازم آرایش

نگهداری لوازم آرایش و نحوه صحیح مراقبت از این محصولات می‌تواند تا حد زیادی به عمر آنها افزوده و در بسیاری از موارد سلامت پوست و زیبایی شما را تضمین نماید. بهترین شیوه برای نگهداری لوازم آرایش قرار دادن آنها در دمایی ثابت می‌باشد که نه در اثر گرما ذوب شوند و نه در اثر سرمای بیش از حد از حالت نرمال خارج شده و تغییر شکل بدهند. در این مقاله تمامی ریزه کاری‌های مربوط به نگهداری لوازم آرایش را با هم مرور خواهیم کرد.

نگهداری لوازم آرایش مختلف

قبل از هر چیز باید یک کیف مخصوص با گنجایشی مناسب را برای نگهداری لوازم آرایش خود تهیه نموده و محصولات آرایش خود را به ترتیب داخل آن قرار دهید. اگر جزء آن دسته از افرادی هستید که دوست دارند لوازم آرایش را با خود همراه داشته باشند بهتر است یک کیف جداگانه برای کیف دستی خود تهیه نموده و برخی از لوازم آرایش ضروری خود را درون آن قرار دهید. بدین ترتیب می توانید از تغییر شکل یافتن محصولات آرایشی خود در اثر حرارت متغیر خارج از منزل جلوگیری نمائید. در میان انواع محصولات آرایشی، نگهداری لوازم آرایش مربوط به چشم ها و لب ها از بیشترین اهمیت برخوردار بوده و باید تدابیری جهت حفظ فرمولاسیون و شکل ظاهری آنها بیندیشید. آسان طب توجه شما را به نکاتی ریز درباره نگهداری لوازم آرایش مختلف جلب می نماید.

مراقبت از عطر

روش نگهداری از عطر به این صورت است که اولا عطر خود را در محلی که تاریک و خنک بوده و به دور از تابش مستقیم نور است قرار دهید. نکته دوم این است که باید بدانید گرما و حرارت زیاد فرمولاسیون عطر شما را تغییر داده و در مدت زمانی معین آن را فاسد می نماید. بنابراین توصیه می شود که شیشه عطر خود را در محلی که دمایی کم اما ثابت داشته قرار دهید. نکته نهایی در مورد استفاده از عطر این است که بدانید عطر شما پس از خروج از بسته بندی و شروع استفاده از آن برای مدت زمانی در حدود یک سال به حالت نرمال باقی مانده و پس از طی این زمان شروع به تغییر رنگ و رایحه نموده و غیر قابل استفاده خواهد بود.

نگهداری از لوازم آرایش مربوط به پوست

این محصولات نیز که شامل انواع کرم زیبایی پوست مانند مرطوب کننده ها و کرم های مغذی بوده و در لاین آرایشی نیز شامل انواع کرم پودر و پنکیک می باشند باید مورد توجه قرار گیرند. به اعتقاد بسیاری از کارشناسان می توانید برخی از کرم های پوستی را مانند انواع کرم های ضد آفتاب و دور چشم را داخل یخچال نگهداری نمائید. باقی محصولات مانند کرم پودرها و… را نیز می توان داخل یک کیسه شکیل آرایشی، درون کیف آرایش خود قرار دهید.

چگونه از محصولات آرایشی چشم مراقبت نمائیم؟

نگهداری لوازم آرایش چشم بسیار مهم و حساس بوده و باید در محیطی کاملا بهداشتی قرار گیرد. بنابراین هرگز سایه چشم ، خط چشم و ریمل خود را به همراه خود بیرون از منزل نبرید. بدین ترتیب می توانید اطمینان حاصل کنید که قرار دادن این سری از لوازم آرایش در دمایی ثابت و نرمال می تواند عمر آنها را افزایش دهد. اگر سایه چشم شما در اثر ضربه خرد شده باشد بهتر است که تمامی محتویات درون قوطی را به صورت یکدست به شکل پودر در آورده و استفاده نمائید. در مورد ریمل و خط چشم نیز اگر با مسائلی از قبیل غلظت بیش از حد این محصولات مواجه شدید بهتر است که آنها را دور انداخته و از محصولاتی نو استفاده نمائید.

روش نگهداری لوازم آرایش مربوط به لب‌ها

هیچگاه از رژلب دیگران استفاده نکنید و به شکل معکوس نیز اجازه ندهید کسی از رژلب شما استفاده نماید. دهان انسان ناحیه ای حساس بوده و به شکلی موازی پوست لب ها نیز نازک تر و حساس تر از پوست نواحی مختلف صورت می باشد. به همین دلیل نیز رعایت بهداشت این ناحیه از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. رژلب های خود را به طور جداگانه در یک کیف کوچک قرار دهید تا به وسیله انواع کرم پودر یا سایه های مختلف آرایشی آلوده نشوند. همچنین از قرار دادن این محصولات در گرمای شدید پرهیز نمائید.

نگهداری لوازم آرایش گونه‌ها

رژگونه ماهیتی پودری شکل داشته و در یک قوطی به صورت سنگی قرار دارند. جهت حفظ حالت فشرده و شکیل آن و جهت جلوگیری از خرد شدن این ماده آرایشی بهتر است از قرار دادن آن در کیف دستی خود پرهیز نمائید. محلی را در کشوی میز آرایشی خود برای نگهداری آن اختصاص دهید.

نگهداری لوازم آرایش مربوط به ناخن‌ها

لاک ناخن در صورتی که از برندی معروف و مرغوب تهیه شده باشد برای مدت زمانی طولانی عمر کرده و غلظت مناسب خود را حفظ خواهد نمود. اما در بسیاری از مواقع با لاک هایی رو به رو هستیم که از ورژن هایی معمولی بوده و کیفیتی متوسط دارند. در چنین حالتی مشاهده می کنیم که پس از مدتی کوتاه، غلظت این ماده آرایشی افزایش پیدا کرده و رو به خشک شدن خواهد رفت. در چنین حالتی به وسیله ماده رقیق کننده لاک ناخن که در اکثر فروشگاه های معتبر آرایشی موجود می باشد باید غلظت آن را به حالت نرمال در آورده و مجددا مورد استفاده قرار دهید.

مرور نکات مهم در نگهداری لوازم آرایش

 • روش تشخیص لوازم آرایش مرغوب را در سایت آسان طب مطالعه فرمائید.
 • جهت رقیق کردن لاک ناخن به هیچ وجه از استون استفاده نکنید.
 • قلم موی میکاپ خود را (تمامی قلم های آرایشی) هفته ای یکبار با شامپو شستشو داده و کاملا تمیز کنید.
 • موچین و قیچی ابرو را داخل یک کاور پلاستیکی قرار دهید.
 • درب مدادهای آرایشی را همیشه بسته نگاه دارید.
 • هر چند وقت یکبار تمامی لوازم آرایشی قدیمی را دور ریخته و از محصولات نو و دارای تاریخ مصرف استفاده نمائید.
 • سلامت پوست خود را ارجح بر زیبایی ظاهری بدانید.
 • کیف لوازم آرایش خود را ماهی یکبار شستشو دهید.
 • پودرهای آرایشی را داخل کشوی میز آرایش قرار دهید.
 • سایه چشم خرد شده را از داخل کیف لوازم آرایش بیرون آورده و جداگانه نگهداری نمائید.
 • لوازم آرایش را همراه خود خارج از منزل نبرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.